czemu tylko Tatry?

Takie, siakie i owakie - wszystkie kochamy!

Moderatorzy: Zygmunt Skibicki, Moderatorzy

czemu tylko Tatry?

Postprzez r » Pn, 31 maja 2004, 19:31

wszystko bardzo pieknie, tylko mam wrażenie, że "Szkoła..." jest napisana tylko pod kątem wędrówek po Tatrach. a w końcu jest u nas tyle innych grup górskich - i po nich też ludzie chodzą, i w nich też zdarzają się wypadki. oczywiscie - czytałem tylko fragmenty ze strony www, może w całej treści autor odnosi się do Beskidów choćby.. niemniej jednak wrażenie moje pozostaje.
no i poza tym nalezy się pochwała- bo rzeczywiście dla turysty początkującego (i nie tylko) książka może być źródłem cennych wskazówek, podanych w familiarnej - łatwo trafiącej do przekonania - formie.
r

Postprzez Zygmunt Skibicki » Wt, 1 cze 2004, 21:50

No wiec warto zajrzeć do książki! Jest w niej także wszystko na temat chodzenia po górach trawiastych: Jura, Sudety i wszystkie Beskidy, aż po Bieszczady. Dla jasności przykładów odnosiłem się do Tatr. Co tu dużo gadać - one są najbardziej groźne!
Poradnik jest wystarczający także dla turystów wybierajacych się w Alpy poniżej lodowców! Nie widzę powodów aby nadmieniać werbalnie o przydatności tekstu poradnika dla kogoś wybierającego się np. w Apallachy. Jako autor traktuję Czytelnika poważnie, więc nie mogę zakładać jego bezmyślność. Wręcz odwrotnie, cały czas odwołuję się do jego intelektu.
Natomiast cała część trzecia poświęcona wyprawom z namiotami odnosi się wyłącznie do gór trawiastych. W Tatrach nie da się legalnie rozbić namiotu - nigdzie!
Właśnie powstaje "Szkoła trekkingu" W niej Czytelnik znajdzie olbrzymią dawkę informacji o przygotowaniu się i samym realizowaniu bardzo długich wypraw w odległe zakątki świata, gdzie np. nie da się co kilka dni kupić świeżego chleba i trzeba go sobie upiec samemu na podręcznie skleconym palenisku.
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez Zygmunt Skibicki » Cz, 12 maja 2005, 09:05

Aleś mi "Gościu" nawtykał". Ma wady moja książka, ja wiem. Musisz się jednak zgodzić, że akurat Tatry są najbardziej niebezpiecznymi górami w kraju i tam spotyka się najwięcej ludzi skandalicznie nieprzygotowanych do górskich eskapad. Jasne, można napisać książkę poświęconą wyłącznie beskidom, albo Jurze. Tylko, co ona załatewi?
Moja książka jest poświęcona WSZYSTKIM polskim górom. Idę o zakład, że każdy po przeczytaniu CAŁOŚSCI przyzna mi rację.
A co do opowiadań - za chwilę znikną ze strony internetowej, bo idą do druku. Nie tylko "Gość" mnie na to namawia, za co zresztą wszystkim (i "Gościowi" też!) serdecznie jestem wdzięczny.
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez Zygmunt Skibicki » Cz, 12 maja 2005, 11:34

Te Tatry to moja szajba!
W sierpniu wybieram się na nietypową łazęgę:
16-go przekraczam pieszo Łysą Polanę i robię "kółko" wokół Łomnicy: Zadnie, Przednie Koperszady, Jagnięcy Szczyt, Skalnate Pleso, Łomnica, Chata Zamkovskiego, Chata Terieho, Baranie Rogi, Lodowa Przełęcz, Dolina Jaworowa i.. do domciu.
Razem pięć dni.
Fajnie byłoby spotkać kogoś z Was na szlaku...
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez Zygmunt Skibicki » Cz, 15 wrz 2005, 11:35

Byłoby fantastycznie !!!
Zygmunt Skibicki
Mundek

Powrót do Góry