Razem szukamy butów turystycznych w... internecie

O butach turystycznych wszystko... prawie

Moderatorzy: Zygmunt Skibicki, Moderatorzy

Re: Razem szukamy butów turystycznych w... internecie

Postprzez polo » Pt, 3 sty 2014, 21:47

przepraszam nie sprecyzowałem dokładnie marki... to takie same jak tutaj...chciałbym w nich smigac po miescie zimą choc martwie sie o podeszwe..no i czy impregnacja pana tu zadziała, a jezyk wszyty jest ciemniejszą skórą chyba ale cieńszą...podeszwa to vibram

http://allegro.pl/buty-zamberlan-ibex-3 ... 39352.html
polo

Postprzez Zygmunt Skibicki » Pt, 3 sty 2014, 23:33

[ img ]
To jest dość stary model, ale to bardzo dobrze, bo skóra widać że zdecydowanie lepsza niż w aktualnie produkowanych.
Ta przynajmniej nadaje się do impregnacji tłuszczowej wyśmienicie.
Czy one się nadają na zimę w mieście? Może się nadają... To zależy od... miasta.
No i trochę od... nóg, bo kamaszki to to nie są...
A co by niby miało grozić temu bieżnikowi i to w mieście?
Weź je porządnie odrestauruj - tu masz opis - i ciesz się z porządnych, choć chyba nazbyt ciężkich jak na zimę w mieście butów...
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez polo » So, 4 sty 2014, 00:14

mam takie właśnie chyba nowe bo nie wiem czy ktoś na dwor chociaż w nich był:)
a to podałem link do strony z takim modelem.
Mój brat kupił takie coś http://allegro.pl/okazja-buty-w-gory-gelert-roz-45-waterproof-vibram-i3821593104.html
dzis dotarły i są jakby skóra ale nie wiem bo wyglądają tak nałożone pastą za dużo kiedyś brudne bo przypomina skorupę jak się zagnie to widać takie pekanie nubuku ale to warstwa ctych past czy co .Mocno suche wyglądają może dlatego ta skóra lub nubuk tak zakleił sie czyms...czy to skóra??? no i firma jakas mało znana,wyglądają na pancerne takie
polo

Postprzez Zygmunt Skibicki » So, 4 sty 2014, 10:00

polo napisał(a):mam takie właśnie chyba...
a to podałem link do strony z takim modelem...
Mój brat kupił takie coś... są jakby skóra ale nie wiem bo wyglądają...

To w końcu były fotki Twoich butów, czy... czego?
Może od razu umówmy się: Ty przysyłasz link do fotek nie "takich jak", a dokładnie Twoich butów oraz pytania, a ja spróbuję coś Ci doradzić.
No i może tak bardziej po polsku te pytania bym prosił, bo zapewniam, że nie tylko ja to czytam... :biggrin:
Czekam...
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez polo » So, 4 sty 2014, 12:37

zamberlan ibex to moje buciki nie wrzuciłem fotek wiec podałem link do strony gdzie jest taki sam model..tylko tam używane a moje wręcz kartonowe czyli nowe..pewnie za jakiś czas bede musiał zabezpieczyć je..dlatego zapytałem czy nadadzą się.
A teraz poprosiłem o pomoc czy model który kupił brat tutaj http://allegro.pl/okazja-buty-w-gory-gelert-roz-45-waterproof-vibram-i3821593104.htm bedzie dobry do zastosowania metody przez pana zaprezentowanej.. i opisałem jak wygląda stan tych jego butów
polo

Postprzez Zygmunt Skibicki » So, 4 sty 2014, 12:47

Zatem, odpowiadam dokładnie tak, jak to już w wielu miejscach tu napisałem: każdy wyrób z prawdziwej skóry zwierzęcej można poddać impregnacji tłuszczowej za wyjątkiem zamszów oraz niektórych dwoin o bardzo "rzadkiej" strukturze. Nie nadają się także skóry, tak zwane "zintegrowane".
To znaczy impregnować to... można, ale bezskutecznie.
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez polo » So, 4 sty 2014, 13:08

To buciki które zakupił brat czyli gelerty bedą sie nadawały???jak pan sądzi???Chciałbym znać opinie eksperta bo w skromnej osobie pan nim jest... :biggrin:
polo

Postprzez Zygmunt Skibicki » So, 4 sty 2014, 13:30

A skąd ja mam wiedzieć, do czego i czy do czegokolwiek one się będą nadawały?
Stara, skamieniała skóra równie dobrze po odrestaurowaniu może okazać się świetna, albo... się rozleci w strzępy.
A stare gumowe bieżniki mogą wykruszyć się całkowicie na pierwszym spacerze, albo... przeżyć użytkownika.
Zmyjcie i zmiękczcie to terpentyną, odrestaurujcie według linku, który podałem, to sami się przekonacie.
I nie wmawiajcie mi, żem jakiś... ekspert. Póki sam nie wezmę butów do ręki, a zdjęcia mam... "wątpliwe", to mogę co najwyżej... gdybać.
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez patka » Śr, 24 wrz 2014, 12:05

Witam.
Nie chciałabym powtarzać omówionych wątków ale tyle tutaj napisano o butach, że trochę mi trudno to wszystko ogarnąć. Mam pytanie odnośnie kupowania butów przez internet. Znalazłam takie oto buty, które mi się podobają:
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=46 ... st-visited
Buty miałby służyć do pieszych wędrówek z nastawieniem na chodzenie po niższych górach, typu Sudety.
Moje pytanie odnosi się do kupowania pod względem rozmiaru. Czy jeśli noszę rozmiar 39 to powinnam kupić właśnie taki rozmiar butów czy raczej większe? Obuwie tej marki ma znaną mi rozmiarówkę ale tych konkretnych butów nie mam możliwości przymierzyć w sklepie. Wiem, że przy schodzeniu z góry palce naciskają na noski butów i nieraz but w odpowiednim rozmiarze okazuje się za mały. Tak więc ten but byłby idealny do chodzenia po nizinach ale czy taki będzie do chodzenia po górach? Pod względem rozmiaru oczywiście.
Trochę chaotycznie to wyszło ale mam nadzieję, że ktoś zrozumie i mi odpisze :)
patka

Postprzez Zygmunt Skibicki » Śr, 24 wrz 2014, 12:32

Bardzo fajne butki! - do Sudetów powinny wystarczyć, o ile to będą wycieczki letnie i bez zbyt ciężkiego plecaka...

Z rozmiarami to jest bardzo różnie. Bywa, że właśnie w butach wyspecjalizowanych długość wkładki często nie zgadza się z powszechnie nam znaną numeracją europejską...
Koniecznie trzeba się dopytać, czy długość wkładki tych właśnie butów jest taka sama jak długość Twojej stopy?
O rozmiarach butów turystycznych.
No i jeszcze jedno: ja bym przed zakupem ustalił ze sprzedającym, czy w razie niedopasowania będzie można towar zwrócić?
Niby jest taki obowiązek wszystkich sprzedających, ale praktyka bywa... różna.

Membraną się nie przejmuj. Ona i tak prawie natychmiast potrzaska w czasie wycieczki, ale skoro to jest but całkowicie skórzany, to zaimpregnuj go tłuszczowo i to natychmiast po stwierdzeniu, że one ci idealnie pasują i nie będziesz ich zwracać.

A co do uciskania palców przy schodzeniu...
Poczytaj może o sznurowaniu strefowym - tu!

Powodzenia!
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez patka » Cz, 25 wrz 2014, 08:15

Wielkie dzięki :)
patka

Postprzez majaa123 » Cz, 22 wrz 2016, 17:27

Ja kupuje buciki na... usunięty link reklamowy (dop. Z.S.)
majaa123

Postprzez Zygmunt Skibicki » Cz, 22 wrz 2016, 18:34

majaa123 napisał(a):Ja kupuje buciki na...

Na tym forum nie zamieszcza się reklam... żadnych, a sprzętowych szczególnie!
W dodatku te opisane tu przez ciebie trampki to się nadają do turystyki na... dolnych Krupówkach, górnym Monciaku i to też wyłącznie jako... wiocha.
Za pierwszym razem po prostu usuwam reklamę, a za następnym... razem z autorem.
Żeby nie było, ze nie ostrzegałem.
Zygmunt Skibicki
Mundek

jakie buty do... pracy?

Postprzez dreptak » Cz, 14 gru 2017, 23:47

Dzień dobry wszystkim,
Chyba mnie pogonicie, bo szukam butów trochę mało turystycznych, w dodatku półbutów. Możliwe, że trochę za bardzo "do wszystkiego". Tyle, że nie bardzo ma mi kto doradzić, a Wy na butach się znacie. A więc od początku...

W pracy jestem technikiem. Z rzadka muszę wejść na jakąś drabinę. To chyba ważne jeśli chodzi o mechaniczne obciążenia butów plus to, że mam rozmiar 45-46, więc pewnie siły są większe niż przy małych nogach. Ale najwięcej siedzę przed ekranem komputera - kilka godzin z małymi przerwami. Sporo chodzę wewnątrz budynku (a właściwie dużego kompleksu z masą schodów). Zwykle szybkim krokiem, bo nie obrabiam się z pracą, a ciągle gdzieś wzywają. Jest mi wtedy gorąco w butach. Najchętniej założyłbym trampki albo sandały. Tyle, że kilka razy dziennie wychodzę do sąsiednich budynków po kilkaset metrów, a potem w nich siedzę i coś tam naprawiam. Nie umiem iść wolno, ale i tak chodzę wolniej niż kiedyś. Oczywiście czy deszcz czy śnieg, to i tak trzeba pójść i swoje zrobić.
Najlepiej byłoby mieć kilka par butów i zmieniać skarpety ze 3x dziennie. Tyle, że nie bardzo jest na to czas. - Ktoś wpada, mówi "dawaj, idziemy!", a ja co? - mam powiedzieć "czekaj, tylko zmienię domowe kapcie na zewnętrzne buty"? Trochę nie bardzo.
Oczywiście do pracy też się jakoś trzeba dostać. Zawsze z rana jest za mało czasu, więc znowu szybki krok do samochodu swojego albo kilkaset metrów do czyjegoś auta lub BUS-a. W cudzych wozach przeważnie jest najpierw za zimno, a potem za gorąco. Po robocie tak samo. Plus czasem czekanie na BUS-a, bo nigdy nie wiadomo kiedy przyjedzie. Czasem pada, czasem wieje.

Weźcie mi doradźcie... Czy są jakieś buty, w których mogę chodzić jak człowiek, czyli bez nóg mokrych jak nie od deszczu, to od zapocenia się?

Zaczynałem od różnych butów, przeważnie zamszowych. Dosłownie za 50 złotych, kupionych na pobliskiej hali targowej. Przeważnie pękały podeszwy, na długo zanim się przetarły (zapewne z powodu dość głęboko naciętego bieżnika). Albo się odklejały. No i były wąskie w palcach (koślawy paluch im za to dziękuje).
Potem buty z "Dajśmana". Różne wariacje modeli za około 110-140 zł. Psikałem je impregnatami. Super woda spływała do czasu aż impregnacja starła się od... ocierania o nogawkę. Z resztą, nabierały wody chyba raczej przez złączenie podeszwy ze skórą. Np. takie:
[ img ]
W końcu zacząłem zarabiać, to i zacząłem czytać o czymś droższym. Zboczyłem w stronę Gore-texu. Nie pamiętam firmy. Ale jakieś delikatnie wyższe buty za około 400 zł. Przy dużym zimnie może to i nieźle odparowywało, ale w budynku, to nodze było trochę zbyt duszno. No i oczywiście zaczęły przeciekać.
No to zmiana - może jednak bez Gore, ale jakieś szmaciane trekingi na podeszwie Vibram. Bo przecież najbardziej wszystko przecieka przy podeszwie. Też koło 400zł. Padło na którąś odmianę butów Annex firmy Merrel:
[ img ]
No i też rozczarowanie - też zbyt gorąco w budynku, ale nawet na zimnie, przy szybszych spacerach też. No i oczywiście też zaczęły przeciekać...

Kupiłem którąś wersję Olang Dakota:
[ img ]
Jeszcze nie chodziłem, ale już mi się nie podobają, bo mają język wszyty nie tylko na końcu, ale i na bokach - mnie takie rozwiązanie zawsze uwiera, ale zobaczymy. Znalazłem Waszą stronę i wymyśliłem, że zrobię impregnację olejowo-tłuszczową. Oczywiście nie doczytałem, że coś takiego nadaje się generalnie tylko do licowej, ewentualnie dwoiny lub nubuku. Ale nie do zamszu. A te moje przyszłe trepy są właśnie zamszowe. Zobaczymy co to będzie, ale czuję, że lipa. Olej "wypiły" dwa razy i pół (pół, bo już nie wchodziło i trzeba było trochę zetrzeć). Tłuszcz jakoś w ogóle słabo wszedł, mimo że dużo nie dawałem i był podgrzany - nie umiem ocenić. W każdym razie chyba będę musiał go jakoś odsączyć, bo jak mocno dociskam do buta papierowy ręcznik, to robi się plama. Pasty jeszcze nie dawałem. Ale mam obawy, że buty będą brudzić mi nogawki i że będą przeciekać, bo to w końcu zamsz, no i te nieszczęsne "łatki", czyli dużo szwów. No i czy nie zrobi się kalosz albo czy olej nie przesiąknie do środka.
W jednej cenie widzę jeszcze Olang Tuscon:
[ img ]
Krój podobny ("łatki", mimo że nie "szmatki") ale już niby skóra licowa. Może takie kupić i od razu zaimpregnować? Czy może to wszystko kiszka, bo i jedne, i drugie, mają w środku jakiś ichniejszy "tex", więc i tak będzie duchota w bucie, nie mówiąc już o łatkach czyli o przeciekaniu?

Proszę Was, pomóżcie mi co tu wybrać. Już pal licho forsę, mogę dać więcej, byleby mieć w końcu względnie suche nogi.
Ja nie chodzę po górach - nie muszę mieć wysokich butów. Czy nie ma wyjścia i bez dwóch par na zmianę się nie obejdzie? Jeśli tak, to co mi nie przecieknie? Co nie przeglądam buty, to jakaś straszna pstrokacizna, ale jak trzeba to się przemogę do wszystkiego. A może typowe robocze, do kupienia w "sklepie żelaznym"?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
dreptak

Re: jakie buty do... pracy?

Postprzez Zygmunt Skibicki » Pt, 15 gru 2017, 10:05

Witamy Cię serdecznie.
Na pewno nie pogonimy Cię, bo niby... czemu? Wywalamy stąd, a właściwie ja sam wywalam tylko wszelkie reklamujące się plakaciarstwo oraz hejterów lubujących się w atakach personalnych...

Że tematyka na pewno nie nasza, to już Twój problem, bo nie mając porządnych kompetencji pewnie nic sensownego nie doradzimy.
A co na wzmiankowany problem mówi Twój/Wasz BHP-owiec?
Też Ci pokazuje fotki butów rodem z ofert handlowych, czy katalogów, tak że przypomina to półkę w sklepie...?
Przecież pokazałeś nam fotki wcale nie Twoich konkretnych butów, a wziąłeś je wprost z ofert memphisa - pierwsza, merrela - druga oraz olanga - trzecia i czwarta! Sądziłeś, że się nie połapiemy? Linki do ich stron firmowych usunąłem.
Jak nie macie własnego BHP-owca, to wyspecjalizowanych firm w takim doradztwie jest od cholery i ciut, ciut...!

Powiem tak: całe to forum powstało z myślą o ludziach, którzy mają swoje użytkowe, domowe i zawodowe doświadczenia z butami oraz... własnymi stopami, ale poniosło ich raptem i raczej na krótko w warunki stricte urlopowo turystyczne i to mocno... terenowe. No i wpadli w kłopoty, bo jak tu nie zmarnować okazji do pięknych wycieczek, ale nie sponiewierać siebie głównie z racji braku wcześniejszych doświadczeń sprzętowo, wyposażeniowo, odzieżowych? A przy tak poważnych dylematach... jak nie dać się nabrać wysoce wyspecjalizowanemu wciskactwu sklepowemu?

Jak natomiast dobrać buty do wykonywania konkretnego zawodu? Jak bym miał coś doradzać, to na pewno bym się skierował do... ludzi doświadczonych w danym zawodzie. Tak po prostu i zwyczajnie. Teraz każdy zawód ma co najmniej kilka własnych for, gdzie każdą duperelę rozbierają na czynniki pierwsze.
Bez przesady! To co tu opisałeś jako twoja praca, to nie jest jakiś dopiero co wynaleziony zawód!
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez dreptak » Pt, 15 gru 2017, 20:07

Firmowy BHP-owiec, to wiem że istnieje. Nie zainteresował się tematem tego, że między innymi w moim pokoju nie ma kaloryfera i muszę grzać się klimą z sufitu, która to niesamowicie hałasuje. Więc tak błahym problemem pewnie też się nie zajmie, tym bardziej że chyba żadne przepisy nie opisują komfortu butów. Z resztą, mi chyba nie przysługują robocze ciuchy.

Hmm... Akurat to były fotki moich butów. Za wyjątkiem tych ostatnich, o których tylko wspomniałem, że taki model istnieje i może byłby lepszy dla mnie. Chcesz, to mogę zamiast fotek firmowych, wstawić własne, robione w przedpokoju. Tylko po co?
W sumie, to nie wiem w czym się połapałeś. Czyżbyś wziął mnie za jednego z internetowych akwizytorów, jakich tu nie lubisz? Też ich nie lubię. Żaden link nie prowadził do sklepu firmowego. Kliknięcie w dowolne zdjęcie-miniaturkę, prowadziło do dużego zdjęcia. W dodatku nie będącego na żadnej stronie firmowej producenta butów, tylko na pierwszym lepszym darmowym hostingu przeznaczonym do wrzucania zdjęć, jaki mi się trafił. Nie wiem po co to zmieniłeś, ale niech tam będzie. Niektórym wystarcza pozbawiony szczegółów obraz wielkości znaczka pocztowego. Hmm... dziwna sprawa, tak jakbyś mnie z kimś pomylił.
Także zabieram się za szukanie forum poświęconego mojemu zawodowi. To jest bardzo dobra rada! W sumie mogłeś od niej zacząć i na niej poprzestać. Zrozumiałem, że mam tu nie wracać.
dreptak

Postprzez Zygmunt Skibicki » Pt, 15 gru 2017, 20:18

dreptak napisał(a):Zrozumiałem, że mam tu nie wracać.

Tego nie napisałem, ale rzeczywiście tak myślę, że dobrego rozwiązania swojego problemu tutaj nie znajdziesz... raczej.
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez Marcin032 » Wt, 2 sty 2018, 22:28

Postanowiłem jednak wziąć sobie do serca powyższą uwagę(*) i szukać, szukać i wkońcu sie udało :) po kilkukrotnym przeszukaniu całych internetów udało mi się dziś zakupić poniższe buty, w dodatku po drodze na Sylwestra. Zatem pochwalę się nowym nabytkiem, cena 380zł też myślę, że nie taka zła - buty praktycznie nowe co widać między innymi po podeszwie, kilka razy użyte :) Za jakiś czas prawdopodobnie przejdą impregnację olejowo -tłuszczową. Oczywiście będę musiał dokupić jeszcze bardziej cywilne buty, być może padnie na jakiś prosty model Grisporta, ponieważ mam je w sklepie kilka km od domu w bardzo dobrej cenie w porównaniu z innymi z sklepami a na wydatek dobrych kilkuset zł nie mogę sobie za bardzo pozwolić. Mam nadzieję, że np. http://allegro.pl/buty-grisport-made-in ... 3490.html# wystarczą na moje wyprawy.

Poniżej mój zakup :)

https://img01-olxpl.akamaized.net/img-olxpl/630974315_4_1000x700_buty-gorskie-moda.jpg
https://img01-olxpl.akamaized.net/img-olxpl/630974315_1_1000x700_buty-gorskie-nowy-sacz.jpg
https://img01-olxpl.akamaized.net/img-olxpl/630974315_5_1000x700_buty-gorskie-malopolskie.jpg

PS. każdy z butów ma od wewnętrznej strony na podeszwie przed piętą wybitą cyfrę 4 (widoczna na pierwszym zdjęciu), co ona może oznaczać?

(*) - to jest kontynuacja wymiany zdań po poście... - dopisek Z.S.
Marcin032

Postprzez Zygmunt Skibicki » Wt, 2 sty 2018, 23:13

Po kie licho Ci te Grisporty, gdy masz porządne czeszki i to na TR-ach, to ja nie wiem, ale... nie moja sprawa

[ img ]

[ img ]

Buty wyglądają mi na prawie nieużywane, ale jednak bardzo zaniedbane. Być może długo leżały i wyschły na wiór w jakiejś szafie, więc im szybciej je natłuścisz, tym lepiej dla nich i chyba także dla Ciebie.
To nie są oryginalne sznurowadła od tych butów i ja bym je natychmiast wymienił, bo są zbyt wąskie.
Marcin032 napisał(a):każdy z butów ma od wewnętrznej strony na podeszwie przed piętą wybitą cyfrę 4 (widoczna na pierwszym zdjęciu), co ona może oznaczać?

To mi wygląda na zupełnie nieoryginalną cechę. Może zapytaj poprzedniego właściciela...
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez mobile » Śr, 11 kwi 2018, 22:13

........
Ostatnio edytowano Pn, 9 lip 2018, 14:36 przez mobile, łącznie edytowano 2 razy
mobile

Postprzez Zygmunt Skibicki » Śr, 11 kwi 2018, 22:21

mobile napisał(a):może ktoś coś wie więcej gdzie szukać takiego typu butów

Znalazłem na Alledrogo: https://allegro.pl/listing?string=buty% ... l-1-1-0328

A tak przy okazji...
Do czego w turystyce stosuje się buty BW tzw. "skoczki"?
Póki co żyję w przeświadczeniu, że czasami używają ich do swych leśnych wypraw ludzie zajmujący się puszczaństwem nizinnym:

[ img ]

[ img ]

Ale... coś zaczynam mocno podejrzewać, że powiększają mi się dziury w wykształceniu... ogólnoturystycznym.
Zatem... będę wdzięczny za łaty na tych dziurach...
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez AndrzejR » So, 21 lip 2018, 20:42

Witam Wszystkich,

chciałbym kupić buty z jednego kawałka skóry licowej, tzw. kiedyś "czeszki".
Przykładowe ogłoszenie poniżej:
https://allegro.pl/volkl-schuhe-buty-go ... 95551.html

Chciałbym aby służyły do chodzenia całorocznego po Beskidach a czasami Tatrach. Fajnie by była możliwość zapięcia raków paskowych.

Czy są w Polsce producenci takiego obuwia czy najbliższy to np. na Słowacji - Makara?
Najtaniej by było kupić używane z netu ale chyba cięźko trafić na właściwe ogłoszenie.

Co ze starzeniem się podeszwy w takim wieloletnim bucie?
Daje radę po kilkunastu latach czy raczej trzeba wymieniać u szewca?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Pozdr
AndrzejR

Postprzez Zygmunt Skibicki » So, 21 lip 2018, 21:01

Witamy Cię Serdecznie!
AndrzejR napisał(a):Witam Wszystkich,

chciałbym kupić buty z jednego kawałka skóry licowej, tzw. kiedyś "czeszki".
Przykładowe ogłoszenie poniżej:
https://allegro.pl/volkl-schuhe-buty-go ... 95551.html

Chciałbym aby służyły do chodzenia całorocznego po Beskidach a czasami Tatrach. Fajnie by była możliwość zapięcia raków paskowych.

Te, które pokazałeś to na Beskidy na pewno zbyt twarde buty, ale przejrzałem przed chwilą stronę Allegro - https://allegro.pl/kategoria/meskie-tre ... 07?order=d i tam jest sporo butów, które by były dobre dla Ciebie i Twoich potrzeb.

AndrzejR napisał(a):Czy są w Polsce producenci takiego obuwia czy najbliższy to np. na Słowacji - Makara?

Jest kilku krajowych producentów, ale ja bym poszukał na Allegro...
AndrzejR napisał(a):Najtaniej by było kupić używane z netu ale chyba cięźko trafić na właściwe ogłoszenie.

Jakie tam... ciężko? Przecież w ciągu minuty "wysypało" mi się mnóstwo ofert - patrz wskazany link!

AndrzejR napisał(a):Co ze starzeniem się podeszwy w takim wieloletnim bucie?
Daje radę po kilkunastu latach czy raczej trzeba wymieniać u szewca?

Ja mam identyczne Volkle jak te, które pokazałeś. Moje mają ze trzydzieści lat i jeszcze nie widać potrzeby wymiany podeszwy.

[ img ]
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez AndrzejR » So, 21 lip 2018, 21:52

Zygmunt Skibicki napisał(a):
Te, które pokazałeś to na Beskidy na pewno zbyt twarde buty, ale przejrzałem przed chwilą stronę Allegro - https://allegro.pl/kategoria/meskie-tre ... 07?order=d i tam jest sporo butów, które by były dobre dla Ciebie i Twoich potrzeb.

Chciałbym doprecyzować... Buty powinny być bez membrany, z jednego kawałka skóry pod impregnację olejową, wysokie.
Bieżnik kostka lub podobny ale żaden samooczyszczalny itp.
AndrzejR

Postprzez Zygmunt Skibicki » So, 21 lip 2018, 21:56

AndrzejR napisał(a):Buty powinny być bez membrany, z jednego kawałka skóry pod impregnację olejową, wysokie.
Bieżnik kostka lub podobny ale żaden samooczyszczalny itp.

No to przejrzyj stronę, do której link Ci podałem.
Jest jeszcze oczywiście kwestia rozmiaru...
Powodzenia...!
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez AndrzejR » Śr, 25 lip 2018, 19:36

Witam,

proszę wybaczyć ale przejrzałem ten dział i nie znalazłem takich butów. Możliwe, że szukam czegoś innego. Proszę więc o podanie linku do przykładowych butów abym mógł się przekonać co Pan miał na myśli.

Odnośnie butów od naszych sąsiadów Słowaków.
Czy istnieje jeszcze sklep z Podtatranu czy tylko pozostaje Makara?

Pozdr.
AndrzejR

Postprzez Zygmunt Skibicki » Śr, 25 lip 2018, 19:44

AndrzejR napisał(a):proszę wybaczyć ale przejrzałem ten dział i nie znalazłem takich butów.

Ja nie powiedziałem, że tam są buty idealne dla Ciebie, bo przecież nie znałem i nadal nie znam potrzebnego rozmiaru.
Zresztą... sam muszę czasem przez kilka tygodni, dzień w dzień przekopywać wszystkie oferty, by wreszcie trafić na to, czego potrzebuję.
Więcej cierpliwości, a zapewne trafisz w końcu na dobrą ofertę.
Jeszcze jedno... Nigdy i nikomu nie wskazuję preferowanych przeze mnie ofert na jakimkolwiek portalu aukcyjnym.
Powodzenia!
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez AndrzejR » Cz, 2 sie 2018, 06:11

Jakich marek buty można poszukiwać aby to były podobne do przykładowych Volkli? Lowa, Kastinger, Henke...
Jak stare mogą to być buty? Tzn. biorąc pod uwagę fakt starzenia się poszczególnych materiałów.
AndrzejR

Postprzez Zygmunt Skibicki » Cz, 2 sie 2018, 06:55

AndrzejR napisał(a):Jakich marek buty można poszukiwać aby to były podobne do przykładowych Volkli? Lowa, Kastinger, Henke...

Na pytania o polecane marki nie odpowiadamy nigdy. Takie mamy tu zasady. Może... złe, ale je stosujemy.
AndrzejR napisał(a):Jak stare mogą to być buty? Tzn. biorąc pod uwagę fakt starzenia się poszczególnych materiałów.

Przez moje ręce, a raczej... nogi przeszło sporo butów także używanych i jeszcze nigdy nie trafiłem na za stare... "szkodliwie", więc zwyczajnie... nie wiem, co odpowiedzieć, by to była uczciwa rada, a nie wymądrzanie się.
Zygmunt Skibicki
Mundek

Poprzednia strona

Powrót do Buty turystyczne