Razem szukamy butów turystycznych w... internecie

O butach turystycznych wszystko... prawie

Moderatorzy: Zygmunt Skibicki, Moderatorzy

Postprzez kawika » So, 3 mar 2012, 21:30

Witajcie! A ja mam takie pytanie ( co prawda jeszcze się zima nie skończyła nawet ale...) szykuje mi się sporo wędrówek po nizinnym terenie a także co najmniej kilka po nietrudnych górach w sezonie letnim no i nie bardzo wiem jakie buty kupić, chciałabym załatwić za jednym zamachem żeby nadawały się do łażenia po nizinach i po nietrudnych odcinkach górskich. Wiem tyle że moje buty które kupowałam na jesienno zimowy rajd nie bardzo się do tego nadają, są typowo zimowe (grube, ciężkie i w dodatku ocieplane). Oczywiście w rozsądnej cenie, i tak już majątek wydałam na wyposażenie ale i tak się paru błędów nie ustrzegłam.
kawika

Postprzez Zygmunt Skibicki » N, 4 mar 2012, 15:44

kawika napisał(a):...szykuje mi się sporo wędrówek po nizinnym terenie a także co najmniej kilka po nietrudnych górach w sezonie letnim no i nie bardzo wiem jakie buty kupić, chciałabym załatwić za jednym zamachem żeby nadawały się do łażenia po nizinach i po nietrudnych odcinkach górskich.

Chyba się nadal nie rozumiemy...
My nikomu tu nie powiemy, jakie buty ma kupić?
Natomiast powtarzamy od dawna, jakie one powinny spełniać funkcje.
Otóż:
1. Buty turystyczne muszą tak doskonale pasować do stóp, by użytkownik odnosił wrażenie, że były szyte właśnie na jego stopy.
2. Buty turystyczne muszą chronić stopy i stawy skokowe przed czynnikami zewnętrznymi do tego stopnia, by te czynniki nie ograniczały zasięgu wypraw.
3. Buty turystyczne nie mogą się ślizgać po podłożu, na którym będą używane.
I to wszystko!

Jeszcze jedno: dość często padają tu ilustrowane fotkami pytania: czy te konkretne buty warto kupić?
Zazwyczaj pytamy wtedy: do czego by one miały służyć?
Jak już mamy dość dokładną odpowiedź, potrafimy dość szeroko omówić wady i wskazać zalety konkretnych butów w określonych warunkach...
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez kawika » N, 4 mar 2012, 21:29

Otóż:
1. Buty turystyczne muszą tak doskonale pasować do stóp, by użytkownik odnosił wrażenie, że były szyte właśnie na jego stopy.
2. Buty turystyczne muszą chronić stopy i stawy skokowe przed czynnikami zewnętrznymi do tego stopnia, by te czynniki nie ograniczały zasięgu wypraw.

Panie Zygmuncie, za mało precyzyjnie określiłam co chciałabym o tych butach wiedzieć więc już to poprawiam. Ja to co Pan tu napisał wiem. I nie chodziło mi o konkretny model tylko o przykładowe zdjęcie z jakiego materiału. Chciałabym żeby były lekkie i przewiewne i nie wiem jaki materiał wybrać. Jak kupowałam te na jesienno zimowy wypad to mówił Pan że najlepsza będzie najzwyklejsza skóra bo się nadaje na prawie cały rok, nie do końca posłuchałam, głównie z braku wyboru w sklepach i kupiłam skórzane, z membraną i ocieplane. Sprawdzały się nie źle ale nie wyobrażam sobie cieplejszych dni w takich butach... Więc proszę o podpowiedź ponownie skóra czy sztuczny materiał podobny do tego w adidasach.
kawika

Postprzez Zygmunt Skibicki » N, 4 mar 2012, 21:33

kawika napisał(a):głównie z braku wyboru w sklepach i kupiłam skórzane, z membraną i ocieplane. Sprawdzały się nie źle ale nie wyobrażam sobie cieplejszych dni w takich butach...

Coś mi nie pasuje... Skóra, membrana i ocieplenie...?
Wstaw tu może jakieś ich zdjęcie, albo najlepiej: podaj producenta i nazwę modelu, ok?
kawika napisał(a):proszę o podpowiedź ponownie skóra czy sztuczny materiał podobny do tego w adidasach.

Coś wymyślimy, ale o rozwiązaniach "adidasopodobnych" radzę od razu zapomnieć.
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez kawika » N, 4 mar 2012, 21:48

Firma Sandic ale modelu nie mogę znaleść. Gdzie go szukać? Może coś mi naściemniali że z mambraną ale w sumie ona mi do niczego nie potrzebna.
kawika

Postprzez Zygmunt Skibicki » N, 4 mar 2012, 22:11

[ img ]
Czy o to chodzi?
Model buta powinien być na metce przyklejonej na kartonie...
Te mają akurat dość tajemniczy symbol - SDS 9825-B
Jest także wersja szara z symbolem SDS 9825-2
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez kawika » N, 4 mar 2012, 22:35

Tak to te, tzn tylko czarne ale chyba niczym się nie różnią
kawika

Postprzez Zygmunt Skibicki » N, 4 mar 2012, 22:41

Mam propozycję, która powinna Cię zadowolić...
Obejrzyj te - http://allegro.pl/timberland-splitrock- ... 35132.html
I poszukaj podobnych.
A jeśli pasuje rozmiar, to je bierz!
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez kawika » Pn, 5 mar 2012, 00:35

Wyglądają trochę dziwnie... A rozmiar zdecydowanie za mały.
A gdzie można znaleźć takie buty oprócz allegro? Aktualnie jestem we Wrocku. Może ktoś z Was się orientuje gdzie szukać takich butów nie przez neta.
kawika

Postprzez Zygmunt Skibicki » Pn, 5 mar 2012, 10:42

kawika napisał(a):rozmiar zdecydowanie za mały.

Przecież napisałem: "poszukaj podobnych!"
kawika napisał(a):A gdzie można znaleźć takie buty oprócz allegro?

Z tego co wiem, to wszędzie, czyli... nigdzie.
Napisałaś:
kawika napisał(a):szykuje mi się sporo wędrówek po nizinnym terenie a także co najmniej kilka po nietrudnych górach w sezonie letnim no i nie bardzo wiem jakie buty kupić, chciałabym załatwić za jednym zamachem żeby nadawały się do łażenia po nizinach i po nietrudnych odcinkach górskich. Wiem tyle że moje buty które kupowałam na jesienno zimowy rajd nie bardzo się do tego nadają, są typowo zimowe (grube, ciężkie i w dodatku ocieplane). Oczywiście w rozsądnej cenie, i tak już majątek wydałam na wyposażenie ale i tak się paru błędów nie ustrzegłam.

Skoro po tamtej dyskusji kupiłaś... to co kupiłaś(*), czyli swoje nogi wyceniłaś na warte... stówę, to znalezienie dla Ciebie kolejnych butów ma konkretną bramkę cenową. Ja natomiast nie uznaję wybranej przez Ciebie bramki "jakościowej". Wyjście jest tylko jedno - używane buty kupowane od kogoś, kto nie ma pojęcia, co sprzedaje. Nikt z olejem w głowie nie sprzeda trekkingowych Timberlandów w takim stanie za pięć dych!
Jeśli szukasz adresu sklepu, gdzie pójdziesz i kupisz dobre buty do letniej turystyki pieszej, to poniżej trzystu złotych możesz szukać jedynie na... targowiskach.
Sorry, ale nie widzę najmniejszego powodu by z jakichkolwiek względów bawić się tu w kurtuazję, Twoje kolejne buty i tak powiedzą Ci najbardziej brutalną prawdę.
Jeśli te Twoje "zimowe" Cię oszczędziły, to najprawdopodobniej tylko ze względu na bardzo grube skarpety. A letnie zapewne będziesz chciała nosić na dużo cieńsze...

(*) - Możesz mi wierzyć, albo nie. Możesz się obrazić, albo... posłuchać...
Miałaś od cholery szczęścia, że się w tych Twoich trampkach nie zabiłaś na byle pochyłości. Zapewniam Cię, że zimą w górach zawdzięczasz to wyłącznie akurat mało zalodzonemu podłożu.
To są buty tak opisywane przez importera z Wólki Kosowskiej:
zimowe trapery ocieplane wykonane ze skóry naturalnej. Wyściółka wykonana z materiału umożliwiającego dobrą wentylację stopy. Ergonomiczna, antypoślizgowa podeszwa. Wkładka profilowana.

"zimowe" - to fakt, ale już od minus dziesięciu w dół bym nie ryzykował,
"trapery" - chyba dla traperów... miejskich,
"ocieplane" - no, coś tam w środku jest, ale zapewne gąbka poliuretanowa przykryta drapanym "polarkiem",
"wykonane ze skóry naturalnej" - jeśli jakaś skóra tam jest, to wyłącznie tak zwana "skóra zintegrowana", czyli śruta ze zmielonych odpadów skóry sklejona żywicą oraz guma, plastik, syntetyczna gąbka i jakieś tkaniny,
"wyściółka wykonana z materiału umożliwiającego dobrą wentylację stopy" - i do tej "dobrej wentylacji stopy" potrzebują tylu dziurek w "skórze", tak?
"ergonomiczna" podeszwa - kuriozalne w tym wypadku określenie - http://pl.wikipedia.org/wiki/Ergonomia
"antypoślizgowa podeszwa" - to pewnie sama już zweryfikowałaś...
"wkładka profilowana" - trzecie prawdziwe określenie.
Zatem, prawda i tych bytach jest taka: zimowe, ocieplane z profilowaną wkładką, czyli buty "tip-top" na zimową jednodniową wycieczkę po... Wrocławiu.

P.S.: Pewno się zastanawiasz, dlaczego aż tak "twardo" zjechałem te buty?
Co za cham graduszczyj z tego Zygmunta, że aż tak człowiekowi ubliża...?
Otóż, dlatego to robię, że czyta ten wątek od cholery ludzi, którzy wiedzą o turystyce górskiej równie niewiele. Dla nich Twój wybór mógłby być "światełkiem w tunelu" naprawdę brutalnej prawdy, że sprzęt do zimowej turystyki górskiej jest koszmarnie drogi. Bo on taki jest i... kropka! Nie ma bezpiecznych obejść tego problemu innych niż kupienie gdzieś okazjonalnie czegoś używanego, ale w dość dobrym jeszcze stanie. No... ba! Ale żeby wiedzieć co jest okazją, trzeba się na tym mocno znać! To dlatego właśnie "pokazałem" Ci te Timberlandy, które Ci "wyglądają dziwnie"...!
Że się czasem komuś uda w byle fajans-trampeczkach, "adidaskach" czy wręcz "halówkach" pójść na zimową wycieczkę górską, wyleźć w nich na Giewont i wyjść cało, to jeszcze nie jest argument. Wielu, bardzo wielu jest poważnie poobijanych, co "wychodzi" dopiero po kilku latach, a co któryś po prostu się zabija i wierz mi: żaden jeszcze na kilka sekund przed śmiercią nie ma najmniejszego nawet pojęcia, że to właśnie będzie... on.
Jest tu taki wątek...
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez kawika » Pn, 5 mar 2012, 12:43

Ale również napisał Pan
A jeśli pasuje rozmiar, to je bierz!

Więc tylko tak dodałam że za małe...
Trochę będę się bronić z zakupu tych butów, zdaję sobie sprawę że jakościowo nie są dobre.
Kupowałam je jeszcze w Gorzowie jak moja wiedza była kompletnie nijaka, wiedziałam tylko że będę chodzić w góry jak będę we Wrocławiu i na tym moja wiedza się kończyła, a że była wtedy poprzednia zima to stwierdziłam że odżałuję trochę kasy i kupię górskie buty, połaziłam po sklepach ale nie znalazłam nic... Zaproponowali mi szmaciaki z membraną, drogie jak cholera, prawie 300zł. No nic - Kupiłam, było wtedy śniegu może po kostki - za pół godziny przemokły więc oddałam do reklamacji a oni zwrócili mi kasę. I poszukałam najtańszych jakie znalazłam co chociaż koło skóry stały - w tym przypadku allegro było pomocne.
No i tak padło na te buty. I zdaję sobie z tego sprawę że nie są to dobre buty
Tylko w nich latem nie da się chodzić... Chcę kupić w miarę przyzwoite buty na tą część roku, nie mówię że za 50 zł ale 200 nie chciałabym przekroczyć. No i używane jak najbardziej mogą być. Chodzi o to że na prawdę u mnie krucho z kasą jest.
Z zakupem mi się nie spieszy, więc jak najbardziej mogłabym połazić po targowiskach tyle że się nie znam i nie wiem czy nie kupię znowu jakiegoś badziewia.
Przyznaję zaliczyłam dwie wpadki kupując tanim kosztem - te buty i plecak, ale jak już jest to musi na razie to mi starczyć.
Ostatnio edytowano Pn, 5 mar 2012, 13:02 przez kawika, łącznie edytowano 1 raz
kawika

Postprzez TakiJeden » Pn, 5 mar 2012, 12:57

Porównując te Timberlandy z Sandicami od razu widać, czym różni się but skórzany od typowych "szmatki w łatki". But skórzany poznaje się po tym że... cały jest ze skóry, bez żadnych tkaninowych wstawek od zewnątrz. Na tych Sandicach przynajmniej połowa powierzchni to jakieś tkaniny -- po części corduropodobne, po części jeszcze bardziej podejrzanej conduity.
Co się tyczy "dziwnego wyglądu" Timberlandów, to są tu dwa elementy które mogą czynić takie wrażenie: primo -- są to buty 3/4: z tyłu wysokości butów płytkich, z przodu jak buty "za kostkę"; secundo grzebieniasty szew na froncie, od sznurowania po palce. Sens używania trzyćwierciówek w ciężkiej turystyce nizinnej dostrzegam, jest to wszakże rodzaj który się rzadko widuje, ów zaś szew -- taka tych butów uroda, raczej bez wpływu na użytkowość.
Co się tyczy bariery finansowej -- są jeszcze wyprzedaże, i outlety, czyli sklepy wyspecjalizowane w sprzedaży po wyprzedażowych cenach końcówek serii produkcyjnych i tam też może się trafić okazja. Tyle, że trzeba dobrze wiedzieć, czego się chce, trzeba też sporo pochodzić, no, i jeszcze mieć ten łut szczęścia...
Co się tyczy trzech punktów Zygmunta:
Otóż:
to punkt pierwszy jest oczywisty, a jak rzecz testować, Zygmunt tu w paru miejscach opisał. Punkt trzeci oznacza w praktyce zelówkę z typowo zelówkowej gumy -- nie wiem jak ją opisać -- profilowaną w kostkę o ostrych krawędziach -- dobrym przykładem jest klasyczny profil wibramowski (ten z krzyżykami pośrodku) ale wiele innych też będzie miało podobne własności. Co się tyczy punktu drugiego: buty górskie, z racji charakteru ścieżek, którymi po górach, nawet tych niezbyt poważnych, się chadza, oraz buty do turystyki "ciężkiej" -- te z kolei z powodu, że ciężki plecak zwiększa siłę a obniża precyzję z jaką stawia się stopy, powinny być "za kostkę". Do nizinnych jednodniówek, w których na plecach nosi się nie więcej niż kilka kilo, buty płytkie, ale takie, które spełniają dwa pozostałe punkty, w mojej opinii też się nadają.

Dopisek Z.S.: A co Ty się tak męczysz z tymi podeszwami?
Jest tu przecież całkiem niezły o nich wątek - viewtopic.php?f=62&t=2004
Poza tym chyba niezły spis "skrótów" do wielu innych bucianych tematów - viewtopic.php?f=62&t=2153
Ostatnio edytowano Pn, 5 mar 2012, 13:16 przez TakiJeden, łącznie edytowano 1 raz
TakiJeden

Postprzez kawika » Pn, 5 mar 2012, 13:14

W tych Timberlandach najbardziej zdziwił nie ten szew...
A może warto rozdzielić to moje chodzenie (przecież całkowicie amatorskie) na chodzenie po nizinach w zwykłych adidaskach bo to wygląda tak że nie chodzę więcej jak 15-20km i te wyjazdy w góry dwu-trzy dniowe i tu już buty muszą być. W sumie wyjdzie chyba na to samo?
Co prawda prawie się zabiłam w ten weekend na błocie tak mi się adidasy ślizgały jak poszłam za miasto na 10km spacerek.
kawika

Postprzez Zygmunt Skibicki » Pn, 5 mar 2012, 13:23

To ja wstawiam tu fotkę tych Timberlandów za 49,00 zł, bo coś czuję, że się to przyda co najmniej do dyskusji.

[ img ]

Też Allegro: Scarpa - 35,00 zł.

[ img ]

Następne z Allegro: Rocport-XCS na Vibramie! Tylko 39,00 zł

[ img ]

Tym razem Alpin'y - też z aktualnych ofert na Allegro: też 39,00 zł!

[ img ]

I... Dachsteiny za 69,00 zł!

[ img ]

Karrimor Skido za 73,00 zł

[ img ]

I to są oferty znalezione jednego dnia na czterech pierwszych z 33 stron ofert butów trekkingowych na Allegro!
Jak mi ktoś jeszcze będzie tu twierdził, że go na porządne buty w góry latem nie stać, bo jest drogo, to będę przypominał te fotki.
No, ale jak się zacznie szukać takich butów w czerwcu, to nie dziwota, że ani wyboru, ani koloru, ani rozmiaru, a ceny będą wtedy ze trzy razy wyższe.
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez kawika » Pn, 5 mar 2012, 21:06

Wzorując się na tych butach poszperałam trochę na allegro i aż się zdziwiłam bo sporo tego znalazłam, i wyższe i niższe, przeróżne. Tylko nie wiem czy warto ryzykować, a ceny są aż śmieszne...
Mogę wstawić linki to powiecie czy warto zaryzykować.
kawika

Postprzez Zygmunt Skibicki » Pn, 5 mar 2012, 21:40

kawika napisał(a):Mogę wstawić linki to powiecie czy warto zaryzykować.

W zakupie na Allegro przy tak niskich cenach całe ryzyko polega wyłącznie na tym, że być może trzeba je będzie odsprzedać z... zyskiem.
Najważniejsze to dobrze wybrać rozmiar, a w tym kierować się długością wkładki.
Dobrze, jeśli sznurowanie zaczyna się możliwie najniżej, bo to gwarantuje dobre dopasowanie do profilów poprzecznych stóp.
Dobra, dawaj te linki... popatrzymy.
Ale...
Zazwyczaj po takiej dyskusji na forum zaczyna się ostra licytacja wytypowanych do zakupu butów.
Tę część korespondencji sugerowałbym zatem prowadzić na priv...
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez Zygmunt Skibicki » Wt, 6 mar 2012, 11:10

Gwoli rzetelności relacji...
Kawika przysłała na priv kilka linków, zupełnie inne buty pokazała niż te na "moich" fotkach i coś wybraliśmy.
Pewnie po zakupie pochwali się nowym nabytkiem...
Na pewno zaoszczędzi mnóstwo pieniędzy, a buty będzie miała wreszcie porządne.

Jeszcze jedno...
Ja wybierając wyżej zamieszczone fotki przeglądnąłem tylko pobieżnie strony: Allegro/Sport i Turystyka/Sporty towarzyskie i rekreacja/Góry, wspinaczka/Obuwie/Trekkingowe.
Takich butów z równym, a może i lepszym powodzeniem można jeszcze szukać na stronach: Allegro/Odzież/Obuwie/Dodatki/Obuwie/Damskie ew. męskie/Trekkingowe.
Razem jest tego obecnie od jasnej a niespodziewanej!
Inna sprawa, że total-badziewia jest tam... kolosalna większość.
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez kaeru » So, 17 mar 2012, 00:08

Jako że to mój pierwszy post witam szanownych forumowiczów :)
A teraz do sedna...
Poszukując roboczych spodni ogrodniczek w secondhandzie/ciuchlandzie/w sklepie z używana odzieżą czy jak tam zwał natknąłem się na buty geox respira.
[ img ]

Buty trochę zniszczone, lecz jako ze wyglądały na takie za które można dać ponad 200zł (nowe oczywiście :biggrin: przynajmniej miałem takie wrażenie) postanowiłem wydać 10 zł i je kupić. Chociaż ważniejszym czynnikiem było zdecydowanie to ze to mój rozmiar.:wink:
Z tego powodu chciałem zachęci do szukania butów może nie takich, ale już porządnych właśnie w tego rodzaju sklepach. Może wyjść taniej niż na allegro i co ważne od razu but zmierzymy.
Mam jeszcze pytanie czy opłaca się te moje buty impregnować metodą opisaną na forum czyli olej+tłuszcz+wosk?
Buty zostały wyprane, po wyschnięciu próbowałem wyczyści pastą BHP najgorsze plamy jednak nic to nie dało. Wkładki natłuściłem bezbarwnym tłuszczem Coccine. Teraz zastanawiam się czy po prostu potraktować je brązowym tłuszczem marki Wojas i tyle, bo akurat taki mam, czy jednak zakupić odpowiednie preparaty i spróbować metody z forum.
Jak mi się zdarzy wyjazd w Tatry to chodzę w półbutach Wojas 9377-91, te geox'y są przynajmniej wysokie także powinny zabezpieczyć chociaż kostkę :roll: .
Jak ze mieszkam na wsi i w lesie przy drzewie robię to tak czy siak buty się nie zmarnują.
kaeru

Postprzez Zygmunt Skibicki » N, 18 mar 2012, 10:49

Witamy Cię Serdecznie!
kaeru napisał(a):...czy opłaca się te moje buty impregnować metodą opisaną na forum czyli olej+tłuszcz+wosk?

Wygląda na to, że może mieć to sens...
kaeru napisał(a):Buty zostały wyprane...

Czym, jak i... po co?
kaeru napisał(a):po wyschnięciu próbowałem wyczyści pastą BHP najgorsze plamy jednak nic to nie dało.

A mógłbyś wyjaśnić, jak wpadłeś na ten wielce oryginalny pomysł?
kaeru napisał(a):Wkładki natłuściłem bezbarwnym tłuszczem Coccine.

To na pewno nie zaszkodziło...
kaeru napisał(a):Teraz zastanawiam się czy po prostu potraktować je brązowym tłuszczem marki Wojas i tyle, bo akurat taki mam

Nie mam pojęcia, bo nigdy tego specyfiku nie miałem w rękach.
kaeru napisał(a):czy jednak zakupić odpowiednie preparaty i spróbować metody z forum.

Pytanie zdecydowanie retoryczne, bo z racji licznych doświadczeń własnych oraz relacjonowanych to akurat mogę rekomendować bez żadnych wątpliwości.
kaeru napisał(a):te geox'y są przynajmniej wysokie także powinny zabezpieczyć chociaż kostkę

Ale to są buty z zupełnie wiotką cholewą!
Kostki to one zabezpieczą tak raczej... nizinnie.
[quote=kaeru"]w lesie przy drzewie robię to tak czy siak buty się nie zmarnują.[/quote]
Jak je porządnie zaimpregnujesz i nie przekombinujesz czymś w rodzaju ww. pasty BHP, to może i jakiś pożytek z nich będziesz miał...
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez kaeru » N, 18 mar 2012, 19:21

Niestety zostałem postawiony przed faktem dokonanym, zanim zorientowałem się gdzie są buty Mama zdążyła już je wrzucić do pralki. Jednak podobno tylko na 30 stopni.
Natomiast pomysł z pastą BHP narodził się z ciekawości. Skoro pasta służy do usuwania z rąk olejów, smarów itp. to... ale teraz już wiem że nie nadaje się do butów.
Człowiek najlepiej uczy się na swoich błędach :roll:
kaeru

Postprzez wojtek110022 » N, 30 wrz 2012, 13:16

Witam,
Na forum zaglądam od dłuższego czasu natomiast zarejestrowałem się dzisiaj. Chciałbym prosić o pomoc dotyczącej nabytych butów, ciężko mi jest określić ich model.
Poprzedni właściciel kupił je i uznał że są za sztywne dla niego, powiedział ze są ta buty Lowa natomiast oprócz skórzanej wkładki z logiem i numeracji nie znalazłem żadnej wskazówki a chciałem poczytać opinie o nich. Pytanie z innej beczki: Czy "kompletna impregnacja" (olej+tłuszcz+pasta) pozwolą na to by skóra była miększa?
Z góry przepraszam za link do zdjęcia ale próba przeskalowania obrazka nie powiodła się) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2f504c59e0dac713.html

Pozdrawiam wojtek110022 i liczę że pomożecie w rozszyfrowaniu butów.
wojtek110022

Postprzez Zygmunt Skibicki » N, 30 wrz 2012, 14:06

Witamy...!
Nie przypominam sobie, by Lowa kiedykolwiek robił takie butki...
Jeśli nie ma loga ani od wewnątrz języka, ani na podeszwach, to na pewno nie jest Lowa, ani nikt z "tej" półki.
Skóra wygląda na porządną, więc impregnacja tłuszczowa na pewno im pomoże.
Natomiast bieżniki choć widać tylko krawędzie, to wyglądają na zbyt starte, by użyć ich na skale czy choćby większej stromiźnie ziemnej. I to jest wada bardzo poważna.
Hej!
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez wojtek110022 » N, 30 wrz 2012, 14:23

Z tego co czytałem to są to dobre podeszwy Vibram TR (gwiazdki). Może to być jakiś strary model? A zapomniałem dodać że buty są nieużywanie i podeszwy mają nieużywany bieżnik.
Pozdrawiam
wojtek110022

Postprzez Zygmunt Skibicki » N, 30 wrz 2012, 14:47

I to wskazuje, że te buty się raczej do turystyki górskiej nie były przeznaczone, choć... ja zaczynałem w jeszcze mniej odpowiednich...!
Weź je zaimpregnuj i śmigaj w góry...
Potem napiszesz, jak Ci w nich było, ok?
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez wojtek110022 » N, 30 wrz 2012, 14:49

A to tak upierdliwie jeszcze poproszę o odpowiedz na drugie pytanie : Czy po impregnacji skóra trochę zmięknie?
wojtek110022

Postprzez Zygmunt Skibicki » N, 30 wrz 2012, 15:48

wojtek110022 napisał(a):A to tak upierdliwie jeszcze poproszę o odpowiedz na drugie pytanie : Czy po impregnacji skóra trochę zmięknie?

Zmięknie, ale...
Skoro to są stare, nieużywane buty, to przed impregnacją warto je od razu zmiękczyć terpentyną.
Powodzenia!
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez wojtek110022 » N, 30 wrz 2012, 19:45

Dziękuje za rady, krótkie aczkolwiek cenne.
Pozdrawiam
wojtek110022

Postprzez Zygmunt Skibicki » N, 30 wrz 2012, 19:59

wojtek110022 napisał(a):Dziękuje za rady, krótkie aczkolwiek cenne.

Trudno się rozpisywać, gdy pytania są konkretne i przemyślane. :biggrin:
Na wszelki wypadek: tu znajdziesz mnóstwo szczegółów opisanych bardzo drobiazgowo.
Jakby co, to oczywiście pytaj dalej...
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez Zygmunt Skibicki » Cz, 11 paź 2012, 18:35

Znów dostałem pytanie na priv i znów je... tu wklejam:
Witam Pana!
Na początku chciałbym Panu podziękować za całe to forum i wiedzę, którą Pan przekazuje :) Dowiedziałem się o rzeczach, o których na innych portalach nie ma słowa. Szczególnie podoba mi się Pana stosunek do wszelkim membran itd. :) Planowałem sobie kupić jakieś "wypasione" buty z gore lub Bóg wie czym :roll:
Na Szczęście Pan ostatecznie wybił mi to z głowy za co jestem wdzięczny!

Ale do rzeczy!
Chciałbym prosić Pana o wysłanie kilku aukcji butów, które warto kupić (oczywiście chodzi o buty skórzane, używane :D) Długość mojej stopy to 28cm. Myślę, że wkładki 28,5 będą w sam raz.

Mało co a bym zapomniał napisać do czego te buty mają mi służyć :) Planuję w nich śmigać w lato po górach (Tatry, Bieszczady) myślę, że gdy pochodzę w nich w zimę w Szczecinie to też się nic nie stanie.
Z góry dziękuję za pomoc!
Serdecznie pozdrawiam.

Stanowczo odmawiam czegoś takiego!
Skoro poczytałeś to forum, to zapewne wiesz: czym powinny się charakteryzować porządne buty na letnie Biesy i Tatry oraz zimowy... Szczecin?
Zapewne już wiesz, a przynajmniej przeczuwasz, że im solidniejsze i lepsze w góry będą te buty, tym gorzej się będzie w nich chodziło po... Szczecinie.
Zresztą tak coś czuję nosem, że najlepsze by były normalne trekkingi, ale z porządnej skóry i bez kawałka szmaty.
W ofertach internetowych jest spore ryzyko, że ktoś nam wciśnie jakiś ewidentny bubel. Ja się nie godzę na ponoszenie odpowiedzialności za coś takiego.
Owszem, znajdziesz coś ciekawego, to zapytaj na priv, a wtedy wyrażę swoją opinię także tam, by tu nie robić sztucznego podbijania ceny.
Myślę, że tą metodą szybciej dojdziesz do porządnych, a niezbyt drogich butów...
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez wojtek110022 » N, 14 paź 2012, 21:16

Witam,
Na wstępie chciałbym podziękować bo faktycznie rady które tu otrzymałem (o zmiękczeniu i impregnacji) pomogły, wspomniane przeze mnie butki nabrały dawnego blasku, występuje jeszcze trochę efekt kalosza ale zapewne związane jest to z faktem dużej ilości oleju i tłuszczu bo buty były bardzo suche i dużo piły.. :biggrin:
Chciałbym się też ustosunkować do tego priva w poście wyżej jako że też jestem ze Szczecina, myślę, że autor mógł mieć na myśli nie tylko granitowe chodniki w centrum (faktycznie przeszedłem się w moich butach i jest masakra) ale również mogło mu chodzić o Puszcze Bukową w której jest sporo "wzgórz " w zasadzie tylko Bukowiec ma do gadania ale cały ten las to tak na prawdę ciągłe podejścia i zejścia a zimą to można się tam faktycznie pobawić ładnie i może o to właśnie autorowi chodziło...
PS. Żeby nie było że Szczecin to taki strasznie fuj... ... tylko troche... :smile:

Jeszcze miałby taką prośbę Panie Zygmuncie, czy mógłby Pan zerknąć na buty z linku bo w zasadzie też nie mają żadnego emblematu ale posiadają po wewnętrznej stronie białym drukiem kod i rozmiar podobnie ja te moje i też sprzedawane jako lowa. http://allegro.pl/lowa-trekingowe-i2697146103.html
Może też nie do końca to lowa?
wojtek110022

Następna strona

Powrót do Buty turystyczne