Tygodniowy spływ kajakiem rzeką Brda 2019

czyli mokra robota z radosnymi... ofiarami

Moderatorzy: Zygmunt Skibicki, Moderatorzy

Tygodniowy spływ kajakiem rzeką Brda 2019

Postprzez Harpagan » N, 16 cze 2019, 23:28

Witam, chciałbym tego lata ( 2019 roku) zrobić tygodniówkę kajakiem rzeką Brda z jakąś fajną grupą, lecz biura wypożyczające kajaki na tej rzece jedynie obsługują indywidualne grupy i nie łączą tych grup w żaden sposób. W skutek tego osobie pojedyńczej (m.in. takiej jak ja), która chce z jakąś fajną ekipą popłynąć w wir przygody jest ciężko taką grupę znaleźć i się dołączyć; A szczerze wierzę w to, że takich osób co chcą, i by mogły, ale nie mają z kim popłynąć jest wiele, więc postanowiłem założyć tą konwersację i zrzeszyć taką grupę z którą można przeżyć nie zapomnianą przygodę. Wszelkie komentarze, propozycję terminu spływu, chętni udziału w spływie, opinie, sugestie i propozycję mile widziane po niżej... :smile:
Ostatnio edytowano Pn, 17 cze 2019, 22:21 przez Harpagan, łącznie edytowano 1 raz
Harpagan

Re: Tygodniowy spływ kajakiem rzeką Brda 2019

Postprzez Zygmunt Skibicki » Pn, 17 cze 2019, 09:08

Harpagan napisał(a):Proponuję spływ tą rzeką w okolicach przełomu lipiec/sierpień; komentarze, chętni udziału w spływie, opinie, sugestie i propozycję mile widziane po niżej... :smile:

Pomysł wydaje się ciekawy, ale spóźniony bardzo. Na termin przełomu lipca i sierpnia to wypożyczalnie kajaków z tego rejonu już nie mają ani jednego wolnego kajaka, a i o kanadyjkę raczej trudno...
Taki pomysł trzeba było zaczynać na przełomie lutego i marca. A teraz pozostaje... przyszły rok... ewentualnie.

P.S.: Gdybym musiał akurat teraz zaczynać myśleć o takim spływie w większej grupie, to bym podpytał w wypożyczalniach, kiedy rusza jakaś grupa i czy w tym terminie jest jeszcze jakiś wolny kajak. No i bym się sam podłączył do takiej grupy. Preferowałbym jednak dużo prostsze rozwiązanie: po prostu zamówiłbym kajak i sam zaczął swój spływ. Na takiej rzece jak Brda w sezonie wakacyjnym zawsze i wszędzie znajdzie się jakaś fajna grupa spływowa, do której bez specjalnych zapowiedzi może się podłączyć każdy, kto sam też jest w miarę... fajny.
Jeśli nie ma się zamiłowań oraz stosownych umiejętności do targania się kajakiem po zwałkach i kamorach, to tygodniowy spływ Brdą najlepiej zaczynać nie wyżej niż przy Garbatym Moście, a kończyć nie niżej niż w Woziwodzie.
Powodzenia...!
Zygmunt Skibicki
Mundek

Postprzez Harpagan » Pn, 17 cze 2019, 22:39

Mi osobiście termin jest obojętny, rzuciłem tyko propozycję, z tego co mi wiadomo to rzeka Brda jest najbardziej zagospodarowaną rzeką w Polsce, a że wczoraj dużo dzwoniłem po wypożyczalniach kajakowych i mówią że co do zaopatrzenia w kajaki jeszcze nie ma problemu, ponieważ sezon tak na prawdę się dopiero zaczął lub w nie których rewirach jeszcze się nie zaczął. Uważam, że jeśli w ciągu 2 tygodni udałoby się zwerbować ekipę to ze sprzętem kajakowym nie było by problemu.
Harpagan

Postprzez Zygmunt Skibicki » Wt, 18 cze 2019, 09:11

Harpagan napisał(a):Mi osobiście termin jest obojętny...

Termin w turystyce nie jest obojętny nigdy, bo od terminu zależy pogoda, a od niej wszystko na wyprawie. Zwłaszcza na wyprawach wodnych jest ważnym, by woda była wyłącznie pod łodzią.
Harpagan napisał(a):Uważam, że jeśli w ciągu 2 tygodni udałoby się zwerbować ekipę to ze sprzętem kajakowym nie było by problemu.

No to werbuj...
Powodzenia...!

P.S.: Właśnie żeby uniknąć trudnych problemów z wypożyczalniami kupiłem własny kajak, a stary sprzęt biwakowy pasuje mi do wszelkich moich wypraw turystycznych. I teraz mogę być na wodzie, kiedy tylko chcę...
Zygmunt Skibicki
Mundek

Powrót do Kajaki