Pogaducha

Zapytania, porady oraz pogaduchy wszelakie...

Moderatorzy: Zygmunt Skibicki, Moderatorzy

Postprzez Zygmunt Skibicki » Pt, 19 lis 2010, 23:37

Jeśli chodzi o benzyniaki z osłonami, to rewelacyjna jest Odra. Ta, którą pokazywałem na fotce.
Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, by po prostu kupić aluminiowy "parawanik" przeciwwietrzny.
Można też sobie takie cudo łatwo zaimprowizować z grubej folii gastronomicznej.
To znacznie zmniejsza straty ciepła, ale z drugiej strony grozi przegrzaniem zbiornika i może być... sylwestrowo.
Zygmunt Skibicki
Mundek

Pogaducha

Postprzez kwicekoskar » Wt, 7 lip 2015, 17:48

Hej, szukam jakiejś książki fabularnej o podróżowaniu coś w stylu "80 dni dookoła świata"? :smile:
kwicekoskar

Pogaducha

Postprzez Zygmunt Skibicki » Wt, 7 lip 2015, 18:26

kwicekoskar napisał(a):Hej, szukam jakiejś książki fabularnej o podróżowaniu coś w stylu "80 dni dookoła świata"? :smile:

"książka fabularna o podróżowaniu"... ciekawe określenie. Zwłaszcza jak na informatyka z Zakopanego...
Proponuję całość twórczości Jacka Londona... na początek!
Potem tu wróć... ewentualnie.
Zygmunt Skibicki
Mundek

Re: Pogaducha

Postprzez Zygmunt Skibicki » Pt, 23 sie 2019, 12:49

Jeśli już zagłębiać się w podstawy teori podróżowania, to zdecydowanie najlepiej pochylić się nad "Sztuką podróżowania" Jacka Pałkiewicza. Uprzedzam: nie jest to fajna lekturka dla mądrzejszych od wszystkich, ale... ja przynajmniej wiele się od Jacka nauczyłem, a znam faceta od ćwierć wieku... z okładem. I pewnie jeszcze się od niego wiele nauczę.
Mądrość zaczyna się dopiero wtedy, gdy się zrozumie, ze trzeba się od mądrzejszych uczyć od urodzenia aż po śmierć...!
Zygmunt Skibicki
Mundek

Poprzednia strona

Powrót do Sprawy techniczne i wszelka paplanina...