Strona skibicki.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji funkcjonowania.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.

O turystyce
 • Szkoła turystyki górskiej  ( 9 pozycji )
  Miłość do gór jest miłością najlepszą - powiedział kiedyś grecki poeta Pindar i ta sentencja może być uznana jako trafne motto dla książki Zygmunta Skibickiego. Fascynacja światem gór, stanowiącego źródło głębokich przeżyć i doświadczeń skłoniła Autora do podzielenia się z Czytelnikami swą wiedzą o turystyce górskiej i zachęcenia ich do wędrówek (...)
   
   
 • Szkoła turystyki kajakowej  ( 2 pozycji )
  Wnętrze kajaka zasłane było różnymi drobiazgami. Od kilku dni nie potrafiłem nad tym zapanować. Chodząc po górach musiałem wszystko zmieścić w plecaku i to narzucało rygor porządnego pakowania (...)
   
   
 • Szkoła turystyki narciarskiej  ( 1 pozycji )
  Dawno temu zapragnąłem, jak wielu innych - jeździć na nartach. Jak narty - to oczywiście góry, a to zimą oznacza zawsze spore potrzeby finansowe. Pożaliłem się mojemu dużo starszemu znajomemu na permanentny u studenta brak kasy (...)
   
   
 • Szkoła turystyki rowerowej  ( 1 pozycji )
  Wydawałoby się, że rower jaki jest, każdy widzi, a jednak kandydat na turystę rowerowego nie do konca może tę kwestię zamknąć tak lakonicznym stwierdzeniem. Nie chodzi tu o to, że do turystyki rowerowej potrzebny jest jakiś szczególny rodzaj roweru. Przykłady? Proszę bardzo: (...)
   
   
 • Szkoła turystyki pieszej  ( 1 pozycji )
  Zdecydowanie... nie od zimy należy rozpoczynać swe doświadczenia z turystyką pieszą. Chyba że Czytelnik znajdzie w swym otoczeniu turystę o wielkim doświadczeniu i pod jego okiem rozpocznie. Wtedy wszak i ten poradnik wkrótce okaże się zbyteczny. Po wcześniejszych doświadczeniach (...)